Dikkat Çekici Ücretsiz Kargo Kampanyası Hazırlama Rehberi

E-ticaret sitelerinin satışlarını artıran birçok etmen bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre bir kullanıcının satın alma sürecinde karar vermesine etki eden en büyük etmen ücretsiz kargodur.

Kullanıcı, kargo ücreti ödemeyeceğini gördüğünde ürünü satın almaya daha fazla yaklaşmaktadır. Ücretsiz kargonun bu avantajı e-ticaret sitesine maliyet gibi gözükse de büyük geri dönüşler sağlayacaktır. Fakat, bu avantajı en etkili şekilde kullanmak gerekmektedir. Bunu yapmak için de bahsedeceğimiz bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Ücretsiz Kargo İşareti

Ürünlerde, kargonun ücretsiz olduğu ilk bakışta belli olmayabilir. Bu, kullanıcıyı ürünü satın almaya yöneltmek adına olumsuz bir durum oluşturur. Bunun önüne geçmek ve kargonun ücretsiz olduğunu kullanıcıya belirtmek için her üründe ücretsiz kargo ibaresinin yer almasını sağlayabilirsiniz. Bu ibare sayesinde alacağı ürüne kargo ücreti ödemeyeceğini bilen kişi ürünü satın alacaktır.

Ana Sayfada Ücretsiz Kargo İbaresi

Birçok e-ticaret sitesi en çok ziyaretçiyi ana sayfasına çekmektedir. Direkt giriş yapanlar, arama motorlarından gelenler derken e-ticaret sitesinin ana sayfası bir geçiş bölgesi haline gelir. Burada, gelen ziyaretçinin ilgisini çekecek ürünler bulundurmak ve banner olarak kampanyaları duyurmak önemli bir noktadır. İşte bu yüzden, ücretsiz kargo imkanını ana sayfada, ziyaretçinin göreceği şekilde konumlandırmak çok önemlidir. Herhangi bir ürüne bakmadan ücretsiz kargo ibaresini gören ziyaretçi ürün almaya daha hevesli olur.

Sosyal Medya Paylaşımları

Bir e-ticaret sitesinin olmazsa olmazı sosyal medya paylaşımlarıdır. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda, her ürün için ücretsiz kargo olduğunu belirtmek adına ürünlere dikkat çekici bir işaret koyabilir veya açıklama kısmında bunu paylaşabilirsiniz. Böylelikle hem takipçilerinizi siteye çekebilir hem de onların alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz kargo bir külfet gibi gözükse de iyi değerlendirildiğinde e-ticaret sitesine daha fazla kazanç sağlayacaktır. Bunun için bu özelliği olabildiğince iyi kullanmak gerekmektedir.

Ayrıca, satış öncesinde ücretsiz kargonun önemli olması, satış sonrasında da kargo firmasının kalitesiyle birleştirilmelidir. Bu sebeple, sizi yarı yolda bırakmayacak, hızlı teslimat ve özel kurye teslimatları gibi avantajları bulunan Jetizz’i tercih edebilirsiniz. Jetizz hakkında bilgi almak ve avantajlarından faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.