E-Ticaret Siteleri İçin Ücretsiz Stok Video Kaynakları

E-ticaret çalışmaları birbirinden farklı alanlar ve aşamaları içeriyor. Birçok masraf kalemi olduğu ve bu masrafların da yüksek bir maliyete neden olduğu bilinen bir gerçek.  E-ticaret çalışmalarını saha ve dijital olarak iki farklı başlığa ayırabiliriz. Projenin internet sitesi başta olmak üzere sosyal medya hesapları için gerekli olan ihtiyaçlar, yüksek bir maliyet anlamına geliyor. Bu durumda en azından projenin başlangıç aşamasında ücretsiz kaynakları kullanmak mantıklı bir seçim olabilir. 

E-ticaret siteleri için gerekli olabilecek videoları ücretsiz kaynaklardan elde etmek mümkün. Projenin hem internet sitesi hem de sosyal medya hesapları için kullanılabilecek bu videolar üzerinde basit eklemeler de yapılabiliyor.
 

Pixabay: Tümü Creative Commons Zero (CC0) Lisansı altında yayınlanan 1,2 milyondan fazla resim ve video sunuyor. Bu, ticari amaçlarla kullanıyor olsanız bile, içeriği kullanması veya değiştirmesi için sanatçıya izin almanız veya kredi vermeniz gerekmediği anlamına gelir.  İster bir kişinin yazdığı 12 saniyelik hızlı bir klibi ister uzaydan gelecek dünyanın bir dakikalık uzun atışını arıyor olun, Pixabay’da büyük bir HD stok videosu koleksiyonu var. 

Pexels: Ücretsiz bir fotoğraf sitesi olarak başladı ve daha sonra büyük bir ücretsiz HD stok video kütüphanesi ekledi. Pexels’deki tüm videolar herhangi bir ekranda kaliteli görünmesi için yeterli piksele sahip.  Bunların koleksiyonu CC0 lisansı altındadır, bu nedenle videoları izin istemeden veya orijinal kaynağa bağlantı vermeden kişisel veya ticari amaçlar için düzenleyebilir ve kullanabilirsiniz. En çok talep edilen stok videolarını bulmak için popüler arama listelerini kullanın. 

Videvo: Kullanıcı grupları tarafından oluşturulan hareketli grafiklerin yanı sıra ücretsiz stok video görüntüleri sunar. Videvo’dan indirdiğiniz klipler iki yoldan biriyle lisanslanır: Videvo Standart Lisansı veya Creative Commons 3.0 lisansı ile.  Videvo Standart Lisansı altındaki videolar herhangi bir projede kullanılmak üzere ücretsiz olarak indirilebilir; tek kısıtlama, klipleri başka hiçbir yerde indirilemez hale getirmemenizdir.  Creative Commons 3.0 kapsamında lisanslananlar herhangi bir projede kullanılabilir, ancak orijinal üreticiye kredi verilmelidir. Her klip için indirme sayfasında lisans bilgilerini bulabilirsiniz. 

Life of Vids: Life of Vids, Montreal, Kanada’da bir reklam ajansı olan Leeroy’un ücretsiz stok videolarının, kliplerinin ve döngülerinin bir koleksiyonudur. Telif hakkı kısıtlaması yoktur, ancak diğer sitelerde yeniden dağıtım 10 video ile sınırlıdır.  Sitedeki herhangi bir videonun yüksek çözünürlüklü bir sürümünü indirmek için video oynatıcının sağ alt köşesindeki Vimeo logosunu tıklayın, “İndir” düğmesini göreceksiniz. Yeni videolar haftalık olarak eklenir ve ayrıca kontrol edebileceğiniz güzel bir ücretsiz stok resimleri koleksiyonuna sahiptir. 

Splitshire: Fotoğraflarını ve videolarını kişisel ve ticari kullanım için ücretsiz sunmak isteyen web tasarımcısı Daniel Nanescu tarafından oluşturuldu. Bu fotoğrafların ve videoların hepsinin bir kişi tarafından oluşturulmuş olması, onları diğer stok sitelerindeki içeriklerden daha benzersiz kılar. 

Videolar öncelikle güzel açık hava sahnelerinin drone görüntüleri ve her videonun altındaki başlığa tıklayarak indirebilirsiniz. Bunları tüm sosyal medya kanallarınızda kullanmakta serbestsiniz, ancak bunları şiddet, ırkçılık veya ayrımcılık gibi uygunsuz içerikli projelerde satamaz veya kullanamazsınız.