E-ticaret Sipariş Teslimatlarında Hızın Önemi

Hız çağında yaşıyoruz. Günümüzde hız öyle vazgeçilmez bir noktaya geldi ki, en sıradan işlerde bile hızın konforunu aranıyor. Bu tabii ki e-ticarette de geçerli. En başta, e-ticaret sitesinin hızı bile satın almada etkili bir faktörken, tabii ki satın alınan ürünün teslimatı da o kadar önemli bir noktadadır. Müşteri, siparişini verdiği andan itibaren, saat ve güne bakmaksızın aldığı ürünün ne zaman kargoya verileceğini merak etmeye başlar.

İşte burada devreye birçok soru işareti girer. Standart kargo hizmetinin sahip olmadığı birçok özelliğin eksikliği endişelere sebep olabilmektedir. Ürünüm ne zaman kargoya verilecek, teslimat ne zaman gerçekleşecek, gün içinde teslimat yapılabilecek mi, şubeye gitmem gerekiyor mu gibi bir sürü soru müşterinin zihninde dönmeye başlar. Bu, müşterinin hızlı teslimat isteğinin bir yansımasıdır aslında.

E-ticarette Hızın Önemi

E-ticaret sitesinden alışveriş yapan kişi, standart kargo hizmetini kabul etmiş ve süreç çok uzamadığı müddetçe beklemeyi göze almıştır. Fakat, alınan ürünün hızlı bir şekilde teslim edilmesini de içinden geçirir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, bir e-ticaret sitesinde teslimat seçeneklerinin bulunması ve bunlardan birisinin hızlı teslimat olması satın almada önemli bir faktör olmaktadır. Müşterinin, satın aldığı ürünü gerekiyorsa aynı gün içinde alabileceğini bilmesi, ürünün belki de fiyatına bakmaksızın satın alınmasına imkan tanıyacaktır. Bu bakımdan, her e-ticaret sitesinin alternatif olarak hızlı teslimat seçeneğini sunması kendisi açısından olumlu olacaktır.

Müşterinin satın aldığı ürünü aynı gün kargoya vermek ve kargonun moto kuryeler vasıtasıyla ürünü aynı gün teslim etmesi, ürün teslimatında gelinen son noktadır. Bu teslimat yöntemi taşımada moto kurye kullandığından ürünün zarar görme ihtimali oldukça düşmektedir. Hatta, Jetizz‘in sunduğu, mesai saatleri dışında teslimat seçeneği ile akşam vakitleri ve Pazar günleri de teslimat yapılabilmektedir. Bu bakımdan, e-ticarette hızlı teslimatın satın almaya çok yüksek katkı yapacağı bir gerçektir.

Standart Kargo Hizmetinin Sınırları Genişliyor!

Standart kargo hizmeti, e-ticaret sitelerinin teslim ettiği ürünü müşteriye ulaştırmak için birçok aşamadan geçer. Standart hizmet olduğundan sınırları vardır ve bu müşterinin hoşuna gitmeyebilir. İşte e-ticaret siteleri için artık yeni bir seçenek var:

Jetizz, müşteri memnuniyetini tavan yaptıracak bir hizmetle e-ticaret sitelerine merhaba dedi. Birçok özelliği bünyesinde barındıran Jetizz ile e-ticaret siteleri sınırlarını zorlayacak.

Moto Kuryeler Görevde

Jetizz, moto kuryelerle çalışmaktadır. E-ticaret sitesinin teslimata bıraktığı ürünü teslim alan moto kuryeler, trafikle uğraşmadan, en hızlı şekilde ürünü müşteriye teslim etmektedir. Özenle taşındığından dolayı, taşıma esnasında oluşabilecek hasarlar minimuma inmiştir. Doğal olarak bu da ürünün en iyi şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

Aynı Gün Teslimat

Ürünün Jetizz’e tesliminden sonra moto kuryeler ürünü olabilecek en kısa sürede alıcıya teslim etmektedir. Aynı gün teslimat, Jetizz’in müşterilerine sunduğu en önemli hizmetlerden bir tanesidir. Satın aldığı ürünü aynı gün içerisinde teslim alan müşteri, hızın en önemli getirisini almış ve memnuniyetini tavan yapmış olacaktır.

Akşam Teslimatı

Standart kargo hizmetinin mesai saatleri dışında sunmadığı hizmeti Jetizz müşterilerine sunmaktadır. Akşam teslimatı ile mesai saatleri dışında da ürün teslimi yapılmaktadır. Saat 17.00’dan sonra yapılacak teslimatlarla gün içi teslim mümkün hale gelmektedir. Satın aldığı ürünü gerekiyorsa akşam vakti bile teslim alabilen müşteri de diğer alışverişlerinde Jetizz’in bulunduğu e-ticaret sitelerini tercih edecektir.

Pazar Teslimatı

Pazar günleri teslimat yapmayan standart kargo hizmetinin aksine, ürünü Pazar günü alıcıya ulaştıran Jetizz sayesinde e-ticaret siteleri sınırlarından kurtulacak ve müşterilerine en yüksek hızla teslimi gerçekleştirecektir. Acil teslimatlar dahil, tüm teslimatları önceki avantajlara ek olarak Pazar günü de yaparak müşterilerini memnun edecek e-ticaret siteleri bu sayede satışlarını artırabilecekler.

Acil (Saatli) Teslimat

Çok acil ihtiyaç olan bir ürünü satın alıp aynı gün hatta birkaç saat içinde teslim almak isteyen müşteri, Jetizz’in acil teslimat özelliği ile en kısa sürede satın aldığı ürünü temin edebilecektir. Bu özellik sayesinde, örneğin çabuk bozulabilen ürünleri, en kısa sürede müşterisine ulaştıracak olan e-ticaret sitesi sonraki ihtiyaçlarda satın alım yapılacak bir mecra haline gelecektir.

Jetizz, zamandan tasarruf etmeyi tercih eden herkese en iyi hizmeti veriyor. E-ticarette hızın önemini bilen Jetizz, sunduğu avantajlarla e-ticaret sitelerine katkı sağlayacaktır. Hız devrine yakışan hızlı teslimat, müşteri memnuniyetini artıracak, bu da satışlarda yükselişe imkan sağlayacaktır. Jetizz’in avantajlı tekliflerini almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.